Psikologjia dhe evolimi i saj drejt profesionit si Psikolog Online

Psikologjia është studimi shkencor i mëndjes dhe sjelljes. Objekti studimor themelor i saj është të kuptuarit e individit dhe të grupit, nëpërmjet përcaktimit të rregullave dhe normave të cilat variojnë nga kategorizimet e përgjithshme tek individualiteti.

Drejtimi shkencor në studimin e sjelljes është një karakteristikë e rëndësishme e psikologjisë. Kështu si shkencë, psikologjia ka qëllime dhe metoda shkencore të përbashkëta me shkenca të tjera si p.sh., me biologjinë, kiminë, sociologjinë dhe antropologjinë.

"Nuk ka asgjë me elastike se mendja e njeriut. Ashtu si avulli i burgosur, sa më shumë kjo është shtypur aq më shumë ajo ngrihet për t'i rezistuar presionit. Sa më shumë ne jemi të detyruar për të bërë, aq më shumë ne jemi në gjëndje për të përmbushur. "                                                                                                                                                                    
(T. Edwards)

Një Psikolog online është një profesionist, me një formin të përshtatshëm dhe eksperiencë në dhënien e suportit ndaj personave në distancë! Objektivi i psikologut online është ai i rritjes së mirëqënies së personave dhe shoqërisë, duke ofruar një kulturë psikologjie shpesh herë mjaft të lidhur me kurimin e patologjive të rënda ose jo, ashtu siç edhe duhet të jetë, apo dhe të formave më pak të lehta të mos ndjerit mirë.

35% e pacientëve që shkojnë tek mjeku i familjes, në të vërtetë kanë nevojë për një mbështetje psikologjike e cila nëse ofrohet në kohë ,mund ti shërbejë mjaft individit dhe shoqërisë. Të gjithë ekspertët e studios sonë janë psikologë rregullisht të regjistruar në studio profesionale dhe ushtrojnë profesionin e psikologut prej të paktën 16 vitesh.

Profesionistët e Studio Psikologjie kanë maturuar një eksperiencë shumëvjeçare në orientimin e qytetarëve drejt strukturave publike dhe jopublike, në mënyre të tillë që të mos humbin kohë dhe para në biseda të kota apo kërkime informacionesh.

StudioPsikologjie ju ofron këto shërbime të gjithë atyre që kanë shqetësime të ndryshme dhe kanë nevojë për konsultë psikologjike pranë stafit tonë të psikologëve.

                                                   

"Mendimi është era, njohuria vela, dhe njerëzimi anije."                                                                                                                      (Hare)

            

Zëri i intelektit është i butë, por nuk do të pushojë derisa të fitoj një seancë dëgjimore.
(Sigmund Freud)

Çfarë Ofrojmë?

StudioPsikologjie.al ofron një sërë shërbimesh për tu ardhur në ndihmë të gjithë klientëve të saj për të gjitha llojet e shqetësimeve që mund të hasin. Konsulta psikologjike si psikolog online për të gjitha problemet që  mund të hasni në jetën tuaj të përditshme. Skuadra jonë e psikologëve ofron konsulta online duke thjeshtësuar edhe për ju stresin e takimit me një psikolog, thjesht nga laptopi, tableti apo smartphoni juaj ju mund të prenotoni një konsultë online psikologjike dhe të keni shërbimin e një psikologu online nga komoditeti i shtëpisë suaj.

Rreth nesh

Dr Sonila eshte fantastike, te ndihmon pa kushte per cdo problem qe ti ke Eshte nje “must” per kedo qe nuk ndihet mire ne nje periudhe te caktuar te jetes! Per nje shendet mendor te shendoshe ,contact her????
Mario Dajti
Mario Dajti
2023-07-03
Për 2 vite kam pasur kriza të stomakut për shkak të ankthit. Dhe ndonjëherë përjetoja dhe sulme të panikut. Kam shkuar në disa doktorë private dhe shtetërore, por nuk më dhanë zgjidhje. Pasi fillova terapinë me Dr Sonilen, krizat e stomakut u rralluan… nga 1 herë në javë në 1 herë në muaj, pastaj në 3 muaj derisa u hoqën plotësisht. Terapia me Dr Sonilën me ka ndihmuar jashtëzakonisht shumë. Përvec kësaj, më bëri që t’i shikoj gjërat më ndryshe dhe më pastër. Më ka ndihmuar në menaxhimin e emocioneve në situata që për mua ishin teper te veshtira. Më ka ndihmuar që të mos ndikohem negativisht nga sjellja e njerezve… Për këtë gjë jam shumë falenderuese ndaj Dr.Sonila Hoxhes ????????????????✨
Jonna hasanaj
Jonna hasanaj
2023-06-26
The only person I truly trust to help me through my journey. Facing reality and the advice she offered me to get through bad phases in my life make me stronger than ever, thank you dr Soni???? Ur the best????????
Ema Xhebra
Ema Xhebra
2023-06-19
The best out there!
ervis qose
ervis qose
2023-01-31
She helped me dealing with a very difficult situation that I was stuck for 5 years. Highly recommended ????
programues swift
programues swift
2023-01-31
Përshëndetje! Dr Sonila, nje njeri i mrekullueshëm dhe nje profesioniste e vërtetë. Me ndihmoji shume per te dale nga nje gjendje shume e veshtire dhe me zgjoi mendimet pozitive. Ja sygjeroj cdo njeriu qe mund te jete duke kaluar nje periudhë te vështirë.
Ledi Ledis
Ledi Ledis
2022-11-19
Dr.Sonilen e njoha nje vite me pare pikerisht ne nje periudhe kur kuptova se dicka me shqetesonte brenda meje te ciles as une vete nuk mund ti jepja nje emer ..Isha shume e turbulluar kur e kontakova me nje lemsh emocionesh qe me frikesonin sepse nuk isha mesuar ti kuptoja ato derisa ne seancat qe zhvillova me doktoreshen me ndihmuan ti njihja dhe ti pranoja ato. Sonila me mesoi qe te shohesh brenda vetes dhe te ndihesh mire me veten eshte gjeja me e rendesishme.Fale saj sot kam arritur te kem qetesi brenda meje dhe te rris besimin ne vete .. Te falenderoj shume ,e lumtur qe te kam njohur ! ????????????????
iris jahja
iris jahja
2022-11-19
uroj qe t jeni mir Dr Sonila..Doja tu faleminderoja me shpirt siq ju kam shprehur me pare un nuk beja shum per veten time por vetem per t tjeret.disa seanca ishin dhurat aq e vyer qe tash un bej shum per veten time..sa e qete ndihem sa shum mesova dhe sa mir me ka bere..u be 1 vit qe nuk kam me mendime ankthe t kqija..nuk mendoj asgje negativ tani di si ta menaxhoj dhe ndihem aq shum krenare per veten..ju ma mesuat kete Faleminderit Zoti ja shperbleft
Emine Veseli
Emine Veseli
2022-11-19
Doctor Sonila is so kind and friendly. She helped my friend on quitting alcohol.
Delina Hamzaraj
Delina Hamzaraj
2022-11-16
Soni eshte nje psikologe profesioniste dhe humane .Keshillat e saj i kujtoj edhe sot dhe me japin kurajo te vazhdoj rrugen time te jetes edhe me e forte se me pare. Jam shume mirenjohese. Faleminderit Soni
Albana Reci
Albana Reci
2022-11-15
Si mund të të ndihmojë psikologu të kontrollosh zemërimin

Si mund të të ndihmojë psikologu të kontrollosh zemërimin?

Për Ne Është e Natyrshme Të Zemërohemi Për ne është e natyrshme të zemërohemi. Disa për një tradhti, të tjerë …

Lufta-kundër vetmisë psikolog tirane

Lufta kundër vetmisë: Si të shmangni rrezikun e izolimit

Në rolin tonë si qenie njerëzore, jemi krijesa sociale. Lulëzojmë falë shoqërisë së të tjerëve dhe vuajmë kur …

Supervizim për të sapodiplomuarit apo psikologët e rinj

Supervizim për të sapodiplomuarit apo psikologët e rinj

Në Shqipëri, si në shumë vende të tjera, ekziston një praktikë standarde për psikologët e rinj që përfshin mbikëqyrjen …